Nalewki owocowe cieszyły się niegdyś olbrzymim powodzeniem ze względu na niepowtarzalny smak i zapach surowców użytych do ich produkcji oraz ze względu na prestiż, który im towarzyszył.
Wykwintne nalewki można było spotkać przede wszystkim w zamożnych domach, w których dużą wagę przywiązywano do jakości serwowanych trunków.
Dzięki tak wyjątkowej pozycji nalewek w kuchni polskiej, niemal każdy szanowany dom ziemiański skrywał w swych piwniczkach oryginalne i przepyszne nalewki.
Nieustanne dążenie do doskonałości naszych produktów jest przesłaniem naszej firmy od momentu jej założenia, aż po dzień dzisiejszy.
Jednym z najważniejszych etapów produkcji naszych nalewek jest odpowiedni dobór składników. To od ich jakości zależy efekt końcowy, jaki stanie na Państwa stołach.
Oferowane przez nas produkty to efekt wielomiesięcznej pracy i wieloletnich doświadczeń. Wszystkie prace związane z produkcją naszych nalewek są wykonywane ręcznie.
Jakość i smak naszych nalewek była wielokrotnie doceniana i nagradzana. Longinus zapada głęboko w pamięć.
Ponad sto alkoholi ze wszystkich kontynentów poza Antarktydą zostało zgłoszonych do pierwszej edycji konkursu Warsaw Spirits Competition. Poziom nadesłanych próbek był bardzo wysoki, stąd duża liczba medali złotych i srebrnych. Łącznie jury przyznało aż 95 medali. Za rok kolejna edycja konkursu. A tymczasem zapraszamy do lektury not jakie powstały w wyniku obrad jury dla alkoholi, które zostały nagrodzone medalami.
3 października w restauracji Winsky w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia medali producentom i importerom alkoholi nagrodzonych w konkursie I Warsaw Spirits Competition. Wszystkie nagrodzone alkohole mogą posługiwać się medalem w oznakowaniu butelek nagrodzonych trunków, tak by mogły się one wyróżniać na sklepowych półkach i zwracać uwagę klientów na wyróżnioną przez jurorów najwyższą jakość. Organizatorem wydarzenia są redakcja magazynu o mocnych alkoholach „Aqua Vitae” i serwis Spirits.com.pl.
Dziliński robi prosto i uczciwie: bierze owoce, maceruje je, a potem leżakuje nalewkę przez co najmniej 2-3 miesiące. Eksperymentuje ze składnikami. Dobry spirytus znalazł w Polmosie Toruń, owoców potrafi szukać nawet na drugim końcu Polski – np. dereń sprowadza aż z arboretum w Bolestraszycach koło Przemyśla. Słowem, pan Rafał zniósł monopol Karola Majewskiego (o którym zresztą wyraża się z najwyższym szacunkiem) na tradycyjne, prawdziwe polskie nalewki. Brawo!
rafal@longinus.pl
NIP: 566-131-32-24
REGON: 141417251
Rafał Dziliński
ul. Leśna 52
06-400 Ciechanów
© 2023 Nalewkarnia LONGINUS | Projekt i realizacja PATSdesigner